Είστε εδώ : Αρχική > Γενικά, Ποδόσφαιρο > Δραματικός ημιτελικός στο «Καμπ Νου», η Μπαρτσελόνα στον τελικό!

Δραματικός ημιτελικός στο «Καμπ Νου», η Μπαρτσελόνα στον τελικό!

Σε έναν δραματικό ημιτελικό, η Μπαρτσελόνα νίκησε 3-0 την Σεβίλλη στην παράταση και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας.

Ο Μαρκ – Αντρέ Τερ Στέγκεν απέκρουσε πέναλτι στο 1-0, ο Ζεράρ Πικέ έστειλε το ματς στην παράταση με γκολ στο 94′, με τους φιλοξενούμενους να λυγίζουν με δέκα παίκτες.

Σε έναν συναρπαστικό ημιτελικό, η Μπάρτσα λύγισε την Σεβίλλη με 3-0 στο «Καμπ Νόου», ανέτρεψε το 2-0 με το οποίο είχε ηττηθεί στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» και, στον τελικό της 17ης Απριλίου που θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο της… Σεβίλλης, θα διεκδικήσει το 31ο Κύπελλο της ιστορίας της.

Αντίπαλος στον τελικό μια εκ των Λεβάντε ή Αθλέτικ Μπιλμπάο, οι οποίες παίζουν απόψε (4/3, 22:00) στην έδρα της πρώτης, στην ρεβάνς του 1-1 στο «Σαν Μαμές».