Είστε εδώ : Αρχική > Παναθηναϊκός, Ποδόσφαιρο, Σούπερ Λίγκα > Παναθηναϊκός – Αστέρας 2-2

Παναθηναϊκός – Αστέρας 2-2

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές τον Αστέρα, αλλά έχασε τρεις τρομερές ευκαιρίες (δύο δοκάρια) στο β΄ ημίχρονο και πλέον η έξοδος στην Ευρώπη απομακρύνεται…

Ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Αστέρα που αγωνίζεται απλά για την αξιοπρέπειά του, δεν μπόρεσε να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε, να εκμεταλλευτεί την Λεωφόρο και να διατηρήσει τις ελπίδες του για την Ευρώπη την επόμενη σεζόν

Δυο φορές πίσω στο σκορ οι «πράσινοι», ισοφάρισαν άμεσα, είχαν χρόνο στο δεύτερο ημίχρονο για την ανατροπή, ξανά όμως η τακτική με τα γεμίσματα ήταν η μοναδική βάσει και της αντίστασης που προέβαλε ο Αστέρας με την αμυντική οργάνωση…

«Φωνές» από το «τριφύλλι» για το πέναλτι που κέρδισε ο Μπαράλες σε φάση με τον Πούγγουρα στα τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου, αδιανόητη χαμένη ευκαιρία με Πούγγουρα και Καρλίτος για το come-back, δοκάρι ο Σανκαρέ στο 90′!