Είστε εδώ : Αρχική > Ο Σημαδεμένος, Προβλέψεις > Με τα…θηρία

Με τα…θηρία

Ολοκληρώνεται απόψε η φάση των ομίλων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με την τελευταία αγωνιστική στο 5ο και στο 6ο γκρουπ.

Στον 5ο όμιλο του Euro, «τελικός» πρόκρισης, ανάμεσα σε Σουηδία και Πολωνία. Οι Σκανδιναβοί σε περίπτωση που αποφύγουν την ήττα, «κλειδώνουν» την παρουσία τους στους «16» της διοργάνωσης. Αντίθετα, η ομάδα του Πάουλο Σόουζα ψάχνει μόνο τη νίκη. Περιμένουμε «κλειστό» ματς στο πρώτο ημίχρονο.

Στο ίδιο γκρουπ, η Ισπανία έχει μπει σε «μπελάδες» σχετικά με την πρόκριση της. Οι δύο ισοπαλίες με Σουηδία και Πολωνία την κρατούν στην «τσίτα» και μόνο με νίκη απέναντι στη Σλοβακία, θα εξασφαλίσουν την πρόκριση. Από το συγκεκριμένο παιχνίδι, κρατάμε το «2 και Over», όπως και το «2» στο πρώτο 45λεπτο.

Στη Φινλανδία, η Ιντερ Τούρκου δείχνει να είναι η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που μπορεί να «απειλήσει» την πρωτοπόρο Ελσίνκι στη «μάχη» για τον τίτλο. Ωστόσο, η δοκιμασία της στο Τάμπερε με την Ιλβες, «κρύβει παγίδες». Αξίζει το ρίσκο στην ισοπαλία.

Εμβόλιμη αγωνιστική στη Βραζιλία. Στις λεπτομέρειες αναμένεται να κριθεί ο νικητής (αν αυτός υπάρξει) στην αναμέτρηση της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε με τη Φλουμινένσε. Λογική επιλογή αποτελούν τα «2-3 γκολ».

Τέλος, στον 6ο όμιλο, η Γερμανία υποδέχεται την Ουγγαρία στο Μόναχο. Τα «πάντσερ» ήταν εξαιρετικά απέναντι στην Πορτογαλία, την οποία και φιλοδώρησαν με 4 τέρματα. Κάτι ανάλογο περιμένουμε να κάνουν και κόντρα στους Μαγυάρους. «1 και Over».