Είστε εδώ : Αρχική > Ποδόσφαιρο > «Λύγισε» στο 121′ ο Αρης

«Λύγισε» στο 121′ ο Αρης

Πικρό αντίο είπε στην Ευρώπη ο Άρης! Δευτερόλεπτα πριν το ματς πάει στα πέναλτι (αφού ισοφάρισε το 2-0 του πρώτου ματς), στο 121′ ο Μπίτρι σκόραρε για την Αστάνα που αν κι έχασε με 2-1 πήρε την πρόκριση.

Ο Άρης ολοκλήρωσε πρόωρα το ευρωπαϊκό ταξίδι του καθώς το γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 κι έστειλε την Αστάνα στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League.

Οι «κίτρινοι» έφτασαν στο σημείο ισοφάρισης του σκορ (2-0) του πρώτου αγώνα αλλά εκεί δεν είχαν τον τρόπο, ίσως και την τύχη, για το επιπλέον τέρμα που θα τους έστελνε στην επόμενη φάση. Μετά το 2-0 της κανονικής διάρκειας κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έλυναν τις διαφορές τους στα πέναλτι, στην τελευταία φάση του αγώνα η Αστάνα σκόραρε με τον Μπίτρι και πήρε την πρόκριση.