Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Πρώτη νίκη για την Άρσεναλ στο ντεμπούτο του Τζόλη

Πρώτη νίκη για την Άρσεναλ στο ντεμπούτο του Τζόλη

Η Άρσεναλ νίκησε τη Νόριτς με 1-0 στο Εμιρέιτς, με τον Τζόλη να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στην Premier League, ξεκινώντας το παιχνίδι ως βασικός. Ο Ομπαμεγιάνγκ ο “χρυσός σκόρερ” των “κανονιέρηδων” στο 66ο λεπτό.

Η Άρσεναλ υποδέχθηκε τη Νόριτς στο Εμιρέιτς για την τέταρτη αγωνιστική της Premier League με τον Τζόλη να επιλέγει να ξεκινήσει στη βασική ενδεκάδα τον Χρήστο Τζόλη. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 χάρη στο τέρμα του Ομπαμεγιάνγκ στο 66ο λεπτό.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο μέχρι το 69ο λεπτό, όταν ο Φάρκε πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Μίλοτ Ρασίτσα. Ο 19χρονος διεθνής είχε δύο καλές σέντρες (μια μάλιστα με ξεπέταγμα, αποφεύγοντας έναν αντίπαλο).

Η πρώτη σέντρα του πέρασε ανεκμετάλλευτη, ενώ στη δεύτερη τροφοδότησε τον Πούκι στην περιοχή στο 45′, ωστόσο η προσπάθεια του Φινλανδού φορ, κόπηκε από την άμυνα των Λονδρέζων.