Είστε εδώ : Αρχική > ΠΑΟΚ, Ποδόσφαιρο, Σούπερ Λίγκα > ΠΑΟΚ – Αστέρας 2-1

ΠΑΟΚ – Αστέρας 2-1

Ο ΠΑΟΚ, αν και δυσκολεύτηκε, πήρε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-2 του Αστέρα. Ο Σόνι άνοιξε το σκορ (13′), ισοφάρισε ο Άκπομ στο 43′, με τον Κούρτιτς να ευστοχεί σε πέναλτι στο 49′. Ο Χριστόπουλος σκόραρε στο 60′, για να δώσει τη νίκη στον Δικέφαλο ο Κούρτιτς στο 90′.

Ο ΠΑΟΚ είχε δύσκολο απόγευμα, όμως κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Ο Δικέφαλος επικράτησε 3-2 του Αστέρα για την 15η αγωνιστική της Super League Interwetten σε ένα παιχνίδι με αρκετές συγκινήσεις.

Ο Σόνι έκανε το 1-0 στο 13ο λεπτό, με τον Άκπομ να ισοφαρίζει στο 43ο λεπτό. Ο Κούρτιτς ευστόχησε με πέναλτι στο 49′, για να ισοφαρίσει ο Χριστόπουλος στο 60′. Ο Κούρτιτς από την άσπρη βούλα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο 90ο λεπτό.

Με αυτό το τρίποντο ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στους 28 πόντους και παραμένει στην 3η θέση. Ο Αστέρας βρίσκεται στην 8η θέση με 17 βαθμούς στο -2 από την πρώτη εξάδα.