Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Βιγιαρεάλ – Γιουβέντους 1-1

Βιγιαρεάλ – Γιουβέντους 1-1

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς σκόραρε μόλις στα 32”, όμως ο Ντάνι Παρέχο ισοφάρισε για τη Βιγιαρεάλ κι έτσι η Γιουβέντους επιστρέφει στην Ιταλία με ένα εύθραυστο 1-1 για τη φάση των 16 του Champions League.

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς σκόραρε έπειτα από 32 δευτερόλεπτα στο ντεμπούτο του στο Champions League, όμως το γκολ – ρεκόρ του δεν ήταν αρκετό ώστε να δώσει τη νίκη στη Γιουβέντους μέσα στο “Θεράμικα”. Η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε σε 1-1 στο 2ο ημίχρονο, αποσπώντας μία δίκαιη ισοπαλία από τον πρώτο αγώνα της φάσης των 16.

Το “κίτρινο υποβρύχιο” είχε και δοκάρι λίγα λεπτά έπειτα από το σοκ του 1ου λεπτού, ενώ ήταν πιο κυριαρχική στον αγωνιστικό χώρο, αν και δεν δημιούργησε πολύ καλές ευκαιρίες.

Οι δύο ομάδες δίνουν νέο ραντεβού στο Τορίνο στις 16 Μαρτίου, όπου θα λύσουν τις διαφορές τους χωρίς να τους επηρεάζει το εκτός έδρας γκολ.