Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Μπάγερν – Σάλτσμπουργκ 7-1

Μπάγερν – Σάλτσμπουργκ 7-1

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι σημείωσε το πιο γρήγορο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League, μέσα σε 23 λεπτά, κι η Μπάγερν διέλυσε 7-1 τη Σάλτσμπουργκ για τη φάση των 16 του Champions League, ύστερα από το 1-1 στην Αυστρία.

Η Μπάγερν δυσκολεύτηκε πολύ στην Αυστρία κόντρα στη Σάλτσμπουργκ, έφυγε στο τέλος με το 1-1, όμως στο παιχνίδι του Μονάχου για τους 16 του Champions League, όλα ήταν διαφορετικά, αφού έφτασε σε άνετη επικράτηση με 7-1, στην επιστροφή του Μάνουελ Νόιερ στη δράση, έστω κι αν ο Γερμανός παρέμεινε… ανενεργός έπειτα από ένα μήνα απουσίας.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι σημείωσε χατ τρικ σε 23 λεπτά αγώνα, ο Σερζ Γκνάμπρι βρήκε κι αυτός γκολ στο 1ο ημίχρονο και τελικά ο Τόμας Μίλερ και ο Λιρόι Σανέ αύξησαν το δείκτη του σκορ, με τον Μάουριτς Κιάεργκααρντ να σκοράρει κι αυτός για τους φιλοξενούμενους.

Η Μπάγερν προκρίθηκε στα προημιτελικά και θα περιμένει την κλήρωση της επόμενης εβδομάδας (18/3) για να μάθει τον αντίπαλό της τόσο σε εκείνο το γύρο όσο και στα ημιτελικά, αν προκριθεί.