Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Ρεάλ – Παρί 3-1

Ρεάλ – Παρί 3-1

Ο απίθανος Καρίμ Μπενζεμά σημείωσε χατ τρικ σε 17 λεπτά στο 2ο ημίχρονο και έδωσε στη Ρεάλ τη νίκη 3-1 επί της Παρί και συνάμα την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League. Αδιανόητη κατάρρευση των Γάλλων, που κυριάρχησαν στα πρώτα 60 λεπτά με τον Κιλιάν Εμπαπέ.

Η Παρί είχε το πάνω χέρι για μία ώρα και ο Κιλιάν Εμπαπέ έστειλε τρεις φορές την μπάλα στα δίχτα, αλλά μόνο ένα γκολ μέτρησε. Η Ρεάλ είχε τον δικό της Γάλλο όμως και ο Καρίμ Μπενζεμά με εκπληκτικό χατ τρικ οδήγησε τους “μερένγκες” σε αδιανόητη ανατροπή και νίκη 3-1 στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου” για τους 16 του Champions League, ύστερα από την ήττα 0-1 στο Παρίσι.

Ο Γάλλος σκόραρε στο 61′, στο 76′ και στο 78′ και έβαλε τους Ισπανούς σε τροχιά για το 14ο, αφού πέταξαν εκτός τουρνουά ένα από τα φαβορί, που υπέστη ανεξήγητη κατάρρευση στον αγωνιστικό χώρο.

Η Ρεάλ προκρίθηκε στα προημιτελικά και περιμένει την κλήρωση της Παρασκευής 18 Μαρτίου για να μάθει τον αντίπαλό της.