Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Ρεάλ – Τσέλσι 1-3 (2-3 παρ.): Στα ημιτελικά η «Βασίλισσα»

Ρεάλ – Τσέλσι 1-3 (2-3 παρ.): Στα ημιτελικά η «Βασίλισσα»

Ήττα – πρόκριση για την Ρεάλ (2-3), η οποία βρέθηκε να χάνει με 3-0 στη Μαδρίτη, έστειλε το ματς στην παράταση με τον Ροντρίγκο και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Champions League με τον Καρίμ Μπενζεμά – Το VAR ακύρωσε γκολ της (ανώτερης) Τσέλσι στο 90λεπτο.

Αυτά, ΜΟΝΟ η Ρεάλ Μαδρίτης! Οποιαδήποτε άλλη ομάδα, χάνοντας με 3-0 στο γήπεδό της 15 λεπτά πριν από το τέλος, θα κατέρρεε εντελώς. Όχι, όμως, η Βασίλισσα των 13 Champions League,

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έστειλε το ματς στην παράταση με τον Ροντρίγκο (80’) και, με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά (ποιού άλλου;) στο έξτρα ημίωρο, έχασε μεν με 3-2 από την (πολύ καλή και ανώτερη) Τσέλσι, αλλά πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League, χάρη στη νίκη της με 3-1 στο Λονδίνο πριν από έξι ημέρες.