Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Πέτυχε το πρώτο γκολ με την Νασιονάλ ο Σουάρες

Πέτυχε το πρώτο γκολ με την Νασιονάλ ο Σουάρες

Ο Λουίς Σουάρες άνοιξε λογαριασμό στη δεύτερη θητεία του με τη φανέλα της Νασιονάλ και έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ αφού ο τερματοφύλακας της Ρεντίστας απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ουρουγουανός.

Η δεύτερη θητεία του Λουίς Σουάρες στη Νασιονάλ δεν άργησε να συνδυαστεί με γκολ. Μετά την ολιγόλεπτη πρεμιέρα, αυτή τη φορά ο Ουρουγουανός επιθετικός πήρε περισσότερο χρόνο συμμετοχής και βρήκε το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Συγκεκριμένα με κεφαλιά έκανε το 3-0 στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης της Νασιονάλ με την Ραντίστας.

Μάλιστα, θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλο τέρμα στο 84ο λεπτό όταν ανέλαβε εκτέλεση πέναλτι όμως ο Ρίτσο απέκρουσε την εκτέλεσή του.