Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Θρίαμβος της Σέλτικ, κέρδισε 4-0 την Ρέιντζερς

Θρίαμβος της Σέλτικ, κέρδισε 4-0 την Ρέιντζερς

Η Σέλτικ νίκησε τη Ρέιντζερς στο Σέλτικ Παρκ με 4-0, με τους Αμπάντα (δις), Ζότα και Τέρνμπουλ να χρίζονται σκόρερ. Πέρασε ως αλλαγή ο Γιακουμάκης στο 5′, λόγω τραυματισμού του Φορουχάσι.

Η Σέλτικ πήρε το “Old Firm” με εκκωφαντικό τρόπο το τρίποντο κόντρα στη Ρέιντζερς, επικρατώντας με 4-0, καθαρίζοντας από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση νίκη.

Ο Άγγελος Ποστέκογλου πέρασε τον Γιώργο Γιακουμάκη ως αλλαγή στο πέμπτο λεπτό, λόγω τραυματισμού του Κιόγκο Φορουχάσι.

Οι γηπεδούχοι άνοξαν στο σκορ στο όγδοο λεπτό με τον Λίελ Αμπάντα, ο Ζότα στο 32ο λεπτό διπλασιάσε τα τέρματα των Κελτών και οκτώ λεπτά μέτα ο Αμπάντα έκανε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρέιντζερς προσπάθησε να πάρει κάτι από το παιχνίδι δίχως όμως αποτέλεσμα, αντίθετα οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ με τον Τέρνμπουλ στο 78′.