Είστε εδώ : Αρχική > Κόσμος, Ποδόσφαιρο > Επική ανατροπή του Καζακστάν κόντρα στη Δανία

Επική ανατροπή του Καζακστάν κόντρα στη Δανία

Η Δανία προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά στο Καζακστάν χάρη στον άκρως φορμαρισμένο Χόιλουντ όμως οι γηπεδούχοι έκαναν εντυπωσιακή ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο και επιβλήθηκαν με 3-2, για να πάρουν την πρώτη νίκη τους στα προκριματικά του Euro 2024.

Η πρεμιέρα των προκριματικών του Euro 2024 βρήκε το Καζακστάν να προηγείται με 1-0 αλλά να πέφτει θύμα ανατροπής της Σλοβενίας και να γνωρίζει την ήττα με 2-1, όμως λίγες ημέρες αργότερα, το απόγευμα της Κυριακής (26/03), πήρε το αίμα του πίσω και με το… παραπάνω.

Και αυτό γιατί βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά απέναντι στην Δανία, στο δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι του, όμως στο τελευταίο 20λεπτο βρήκε τεράστια σωματικά και ψυχικά αποθέματα και έκανε μεγάλη ανατροπή, για να πάρει τη νίκη με 3-2 και να πανηγυρίσει το πρώτο του τρίποντο στην προκριματική φάση.